Sosyal Hesaplar

Translate

25 Nisan 2018

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN MAKYAJ ÖNERİLERİ VE TAVSİYELER

Herkese yeniden merhaba günün yazısı yeni başlayanlar için makyaj önerileri ve tavsiyeleri olacak.
Ben makyaja nasıl başladım, ilk ürünlerim nelerdi, neleri yanlış uyguladım birazda bu hikayelerimi anlatmak istiyorum sizlere.
Ben makyaja çoğu kişi gibi lise yıllarımda başladım yanlış hatırlamıyorsam lise 1 yada lise 2 yıllarımda. Tabi o zamanlar bu kadar meraklısı değildim. Sadece bir maskara, renkli pudra, bolca renkli lipbalmlarım vardı. Fondöten kullanamaya o bir kaç yıl içinde yavaş yavaş başlamıştım.
Asla cildime uygun olmayan fondötenler kullanıyordum. Bunun sonuçları çok ağır olmuştu bende beraberinde sivilceler getirmişti çünkü. Buda benim yaptığım en büyük hatalardan biri olmuştu. Hala o yıllardan kalan sivilce lekelerim tabiki benimde var. Makyaja küçük yaşlarda başlamak yıllar içerisinde cildinizde geçmeyen izlere neden oluyor. Özellikle ten makyajı için söylüyorum bunu. Diyorlar ya her yaşın ayrı bir güzelliği var. Bunun için erken yaşta fondöten tarzı ürünler kullanmamalıyız..

Tabiki ben size makyaj yapmayın demiyorum. Mesela sadece biraz rimel, biraz ruj veya lipbalm ten ürünü olarak ise hafif kapatıcılıkta bb kremler kullanabilirsiniz. Bu bile genç cildinizi olduğundan daha canlı ve daha dinç gösterecektir.

Yok ben biraz fondöten tarzı birşey sürmek istiyorum diyorsanızda, eğer bu tercihiniz kesinlikle ince yapıda ve doğal içerikli BB veya CC kremlerden yana olmalı. Onlarında oldukça örtücü özelliği oluyor. Kesinlikle bu tarz ürünlerle uyunmamalı. Derinlemesine temizlemeniz gerek o yaşlarda. 

Ergenlik döneminde kapatıcı tarzı ürünler en son kullanacağınız ürünler olmalı. Cildinizi tıkayan nefes almasını zorlaştıran ürünler genç yaşta bir çok sivilceyi beraberinde getirir ve bu sizde bir problem haline dönüşebilir.

Eyeliner, maskara, rujlar, ojeler hayatınızda yer alabilir. Ama ileriye dönük sorunlu bir ciltle uğraşmak istemiyorsanız yeni makyaja başlarken fondötenlerden ve o tarz ürünlerden uzak durun.

Küçük yaşlarda makyaj, kozmetik ürün kullanımını en aza indirelim. Bunu biz öğretiyoruz ama kendimizden örnekler vererek bunu engelleyecek olanda bizleriz. Ben makyajı çok seviyorum çoğu kızın, kadının da benim gibi düşündüğünü biliyorum. Makyajın renkli dünyası herkesi cezbediyor. Ama ne kadar küçük yaşta ilgilerini çeksede onlara kendi hallerinin daha güzel olduğunu anlatmalıyız. Her yaşın ayrı bir güzelliği olduğunu ve her şeyin zamanında yaşanması gerektiğini onlara aşılamalıyız. Ben bunu etrafımdaki çoğu kişiye çokça kez söylüyorum. Umarım ki işe yarıyordur. Bizim yaptığımız hataları yapmayın. Sevgiyle kalın. :)

Umarım beğendiğiniz bir yazı olmuştur.


Bir sonraki yazımda görüşmek üzere....
Şimdilik hoşçakalın yeni yazılarda buluşmak üzere. :)


   Youtube 
Snapchat: semaqokce
Mail & PR: semaqokce@gmail.com

2 yorum: