Sosyal Hesaplar

Translate

14 Nisan 2018

FONDÖTEN CİLTTE NASIL DOĞAL DURUR ?

 Herkese yeniden merhaba, günün yazısı yine fondötenler. Çoğumuz fondötenin doğal durmamasından şikayetçiyiz. Kimisi bunun için bb krem kullanır ama bu seferde bb kremin kapatıcılığı yetmediği için fondöten tercih eder.  Ama tercihininde doğal ve canlı görünmesini ister. Peki bunu nasıl yapabiliriz ? 

İlk olarak cildinizi nasıl seviyorsunuz buna karar vermelisiniz.  Mat mı ? Işıltılı mı ? Bronz mu ? Yoksa ışıl ışıl nemli mi ?  Ben cildimi hafif ışıltılı, canlı ama bir o kadarda mat seviyorum. Bu görünüme ulaşmak için il olarak ( DOĞRU FONDÖTEN SEÇİMİ bu aşamaları uyguluyorum. Cildimi güzelce temizleyip, nemlendiriyorum. Cildime uygun fondöteni uygulamadan önce makyaj bazı uyguluyorum. Makyaj bazı daha taze ve kusursuz durmasını destekleyecektir. Fondöten seçimi kadar uygulama yöntemi de çok önemli. Fırçalar süngere nazaranla daha kapatıcı oluyor ama sünger kadar da doğal durmuyor. Fondöteni parmakla uygulamak en başarılı sonuçları verir. Çünkü ısı ile fondöten daha çabuk aktifleşip ciltle daha çabuk bütünleşiyor.

          Fondöten sonrası kapatıcı uygulayabilirsiniz ama öncesinde uygulanan kapatıcı yoğunluğundan dolayı cildi daha kusurlu gösterecektir. Bu yüzden fondöten ile tüm kusurları kapatıp, kapatıcı ile de kalan sorunlarınızı kapatabilirsiniz. Bu sayede daha taze ve daha canlı bir cilde sahip olacaksınız. Her şeyi fondötenle kapatamayız, kapatıcıların görevi burada devreye giriyor ve bu yüzden hayatımızda varlar. Fondötenin kalıcılığını arttırmak için transparan ( renk vermeyen ) pudralar ile son dokunuşunuzu yapabilirsiniz. Pudra ile fondöteninizi ve göz çevrenizi sabitleyebilirsiniz. Ciltteki parlamayı alarak saatlerce sağlıklı duran bir cilde kavuşuruz.


          Bu adımlarla uyguladığınız fondötenin sonuçlarını yorum olarak bırakabilirsiniz. 
Çok mutlu olurum :)

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere....
Şimdilik hoşçakalın yeni yazılarda buluşmak üzere. :)


   Youtube 
Snapchat: semaqokce
Mail & PR: semaqokce@gmail.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder