Sosyal Hesaplar

Translate

20 Ağustos 2017

GELİN ÇİÇEĞİ VE TACI NASIL YAPILIR ?


Merhaba güzeller ☺ Bugün çok güzel bir yazı ile karşınızdayım. Mutluluğun tarifini yapamam ama sizlere bu şekilde fotoğraflarını çekebilirim. Uzun süredir hep hayalimde olan gelin çiçeğimi kendim yapacağım fikri beni benden alıyordu. Sonunda yaptım ve size de nasıl yaptığımı göstermek istedim. Belki gelin çiçeğini kendisi yapmayı düşünen arkadaşlarıma faydalı olur. Hadi başlayalım.


İlk olarak söylemem gerekirse çiçeklerinize karar vermeniz gerekiyor. Lale mi ? Lavanta mı ? Gül mü ? Yoksa benim ki gibi şakayık mı ?  Buna karar verdikten sonra dantel ile mi süsleyeceksiniz yoksa benim gibi rafya ile mi. Şimdi gelelim buketi yapmaya. Buketi yapmak için tüm çiçekleri güzelce buket haline getirip hasır jüt ipler ile sıkıca bağlıyoruz. Daha sonra jüt ip ile o sardığımız kısım görünmeyecek şekilde rafya ile sarıp rafya ile bağlıyoruz. Bu şekilde aşırı sıkı oluyor ve açılmıyor. Daha sonra dantel ve kurdele ile süslüyoruz. Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış aslında. Hayalinizdeki çiçek nasıl önce onu bulun. 

Gelin tacı için ise rafyayı örüyoruz ve sıkıca bantlıyoruz. Bu şekilde daha sıkı oluyor sonra rafya ile görünmesin diye sıkıca bağlıyoruz. Fotoğrafta görebilirsiniz. Sonrasında ise güçlü bir yapıştırıcı veya silikonla çiçekler yapıştırıyoruz. Bitmiş halini düğün fotoğraflarımda görürsünüz ☺


Damat yaka çiçeği ise o kadar kolay ki çiçek yaprağının üzerine bir dal çiçeği koyup sıkıca rafya ile sarıyoruz. İşte bu kadar kolay. 

Şimdi gelelim şu ınstagram 200 - 250 - 300 TL fiyat verilen çiçeklerin bana ne kadara mal olduğuna. Ben çiçek, rafya, danteli ve tülü hepsini tek bir siteden aldım. Bana hepsi toplamda 50 TL 'ye mal oldu. Dışarıdan her hangi bir yerden alacağınız çiçek bile 100 TL iken bence oldukça hesaplı oldu. Ayrıca ben çiçeğime aşık oldum aşırı güzel olmadı mı ? 

Yorumlarınızı eksik etmeyin sizce nasıl olmuş ? 

Tüm malzemeleri aldığım site ise burası
Bir sonraki yazımdan haberdar olmak için lütfen blogumu izlemeye alınız. 
Şimdilik hoşçakalın..

Snapchat: semaqokce
Mail & PR: semaqokce@gmail.com

2 yorum:

  1. ellerinize sağlık bu tür yazıları destekliyorum. Malum bu tür masraflar için ciddi bir bütçe gerekiyor

    YanıtlaSil