ERFELEK TATLICA ŞELALELERİ - SİNOP GEZİSİ

Herkeseeee merhabaaa ☺

Hazır havalar ısınmışken yaa bugünde nereye gitsek acaba, tatilimizi nasıl değerlendirsek, bir yerlere mi kaçamak yapsak dediğinizi duyar gibiyim. Yada şimdiden tatil de nereye gidilir diye mi araştırıyorsunuz ? O zaman benden sizlere çoook güzel bir öneri geliyor. 

Nişanlımla birlikte geçen yaz o askere gitmeden önce bir kaçamak yapalım dedik. Samsun da yaşadığı için Sinop 'a gitmek çok kolay oldu bizim için. Eğer sizin de bir gün yolunuz oralara düşerse Erfelek Tatlıca Su Şelalesini görmeden kesinlikle gitmeyin. 

Nişanlım araştırmış bana anlata anlata bitiremedi ben ilk başta abarttığı düşünmüştüm fakat gerçekten gördüğüm gittiğim en güzel yerlerden biriydi. Samsun 'dan Sinop 'a otobüsle gittik 3 saat sürdü kişi başı 25 TL ücreti vardı. Şelaleler Sinop 'un içinde değil 45 km. uzaklığında bunun için Erfelek ilçesine araçlar da gidiyor. Eski cezaevinin hemen yanından kalkıyor araçlar. Yaklaşık yarım saat sonra Erfelek ilçesinde oluyorsunuz. Oradan da taksi ile gidebiliyorsunuz. Benim size tavsiyem özel aracınız yoksa taksiye 2-3 grup binmeye çalışın ücretleri oldukça pahalı. 

FOTOĞRAF 1

Fotoğraf 1; İlk şelale burası gördüğüm de hayranlık duydum diyebilirim. Suyun berraklığı ve rengi o kadar şahaneydi ki. 

FOTOĞRAF 2 

Fotoğraf 2; Burada şebeklik yapmıyorum. Su o kadar soğuk ki dayanmak imkansız ama bu suya girenlere bile şahit oldum. 

FOTOĞRAF 3
FOTOĞRAF 4
FOTOĞRAF 5

Fotoğraf 5; Bir de şelaleri tırmana bilmek için böyle ipler bağlamışlar ağaçlara. Tam olarak doğayı gerçekten yaşayabiliyorsunuz. Biz ayakkabılarımızı çıkardık çünkü sulardan taşlar yosun tutmuştu bir çok kişi ayağı kayıp düşmüştü işimizi şansa bırakmayalım dedik ama son 2 şelaleler de bizde düşme tehlikesi geçirdik ☺

FOTOĞRAF 6 
Fotoğraf 6; Bu kadar yüksekte durduğumuza bakmayın merdiven şeklinde taşlara basarak çıktık buraya ☺

FOTOĞRAF 7
FOTOĞRAF 8


FOTOĞRAF 9 
Fotoğraf 9; En beğendiğim şelale burası oldu mükemmel değil mi ? Kendinizi yabancı bir ülkede hissetmenizi sağlayan bir yer. Aslına bakarsanız ülkemiz de bir çok yer var böyle saklı kalan. 

Şelalelin bittiği nokta da bir bayrak asılı ve orada bir adam kendine küçük tahtalardan gelenler dinlensin diye bir yer yapmış. Bir de anı defteri. Bir çok kişi ne hikayeler yazmış tabiki bizde yazdık. ☺

Dönüşü ise ormanın içinden yapıyor ve bir noktadan sonra tahta merdivenlerden yol yapılmış oradan gidiyorsunuz. 

FOTOĞRAF 10
Fotoğraf 10; Burası ise tüm 28 şelalenin toplandığı yer. 


Taksiciler burada kesinlikle durmuyor. Ama biz gidiş ve dönüşü aynı taksici ile yaptığımız için, birde yabancı olduğumuz için durdu. Üstüne bir de fotoğraflarımızı çekti. 

Bizim kısaca Erfelek Şelalesi turumuz bu şekil de idi. Benden bu şekilde gezi yazıları da ister misiniz ? Eğer isteriz derseniz birikmiş yazılmayı bekleyen bir sürü yazım var. Aklınıza takılan sormak istediğiniz her şeyi buradan sorabilirsiniz, veya diğer sosyal medya hesaplarımdan yazabilirsiniz.  Bir sonraki yazımdan haberdar olmak için lütfen blogumu izlemeye alınız. 
Şimdilik hoşçakalın..

   Youtube 
Snapchat: semaqokce
Mail & PR: semaqokce@gmail.com


Yorumlar