Translate

13 Mayıs 2016

MAYBELLİNE LASH SENSATİONAL MASKARA İNCELEME

Herkese Merhaba 

Maybelline 'n çok yakın bir zaman da ülkemize yeni getirdiği bir maskaradan bahsetmek istiyorum. İlk olarak Gratis 'in duyurduğu bu ürün sadece orda satılacak sanıldı fakat şuan bir çok kozmatik mağazalarında satışta hemde çok uygun fiyata 20 tl fiyatı var. 


Gelelim maskara 'ya tabi hali hazırda indirim de olunca herkes kapış kapış aldı denemek için. Yorumları okuduğum da bir çok kişi maskarayı temizleyemediğini, kiprikleri yapıştırdığını söyledi. Peki bende ne gibi etkileri oldu ? 


Maskara 'nın ucunu ben Rimmel London Super Curler maskarasının ucuna benzettim onun ki gibi çıkıntılı bir ucu var ama kıl yapıları tamamen farklı. Maybelline kıl yapısını hem seyrek tutmuş, hemde uzunlu kısalı plastik bir fırçası var ben plastik fırçaları severim aslında. Mascara aşırı yoğun  saten fotoğrafta da görüyorsunuz bu yüzden ben sürmeden önce maskaranın fazlasını ucuna geri koyuyorum. Sonra sürdüğünüz an yapıştırarak bir dolgunluk veriyor ki bu da hiç hoş bir görüntü değil. Ben ilk katı dokundurup çekerek az miktar uygulamaya çalışarak sürüyorum. Biraz bekledikten sonra ikinci katını sürüyorum ki bu benim her maskara da yaptığım birşey. Sonrasında ise kirpik tarağı veya bitmiş bir rimmelle hangi maskara olursa olsun tarıyorum hem doğal durmasını hemde yapışmamasını sağlıyorum. 


Maskaranın bende uygulanmış hali de bu şekilde. Ben maskarayı çıkartırken ilk gün göz makyaj temizleyicisi ile temizlemek istedim maalesef kalıntılar kaldı. Daha sonra benim hiçbir şekilde vazgeçemediğim yöntemle yani Uni Baby Şampuan ile ilk olarak gözlerimi ıslattım elime biraz şampuan alarak yavaş hareketlerle tek seferde çıkardım. Bu yönteme şu zamana kadar denediğim hiçbir maskara karşı gelemedi. Bu sayede kirpiklerin dökülmesinede engel oluyorsunuz. Daha sonrasında ise normal günlük temizleyiciler ile cildimi temizledim. Sonrasında kipriklerinize mutlaka vazelin uygulayın aşırı faydası oluyor hemde kirpikleriniz birazcık nefes almış oluyor. 
Benim gözlemlerim bu şekilde idi.
 Bir sonraki yazımdan haberdar olmak için lütfen blogumu izlemeye alınız. 


Şimdilik hoşçakalın..


Snapchat: semaqokce
Mail & PR: semaqokce@gmail.com